Jak fungují

Sítnice je obrazovka buněk na zadní části Vašeho oka, na kterou je promítán předmět, na který se díváte.
Oční čočka kontroluje, kam obraz dopadá.

Pokud ostrost obrazu dopadá krátce, to je před sítnici, můžete zaostřit pouze na blízké předměty (krátkozrakost). Pokud padá za sítnici, můžete zaostřit pouze na vzdálené předměty (dalekozrakost).
Čím větší vada v zaostřování, tím větší rozmazání okolo obrazu a tím více rozostřený obraz, který vidíte.

Konvenční optici doporučují používání korekčních čoček, které přenesou obraz zpět na sítnici. Tato praktika podněcuje oči k lenosti a proto většinou lidé mění tyto brýle za silnější v pravidelných intervalech.
Proto jsou doporučována oční cvičení, z nichž některá provádíte nošením těchto Originálně Děrovaných Brýlí.

Obrazovka děr na Vašich děrovaných brýlích redukuje efektivní otvor oka (dírka ve Vašem oku, skrze které proniká světlo) definovaného duhovkou na definovaný děrovanými brýlemi. To má za efekt úměrné redukování velikosti rozmazání na cca 1/3. (Stejným způsobem jako když redukujete průzor na fotoaparátu, aby byl obraz zaostřen.)

Redukovaný rozmazaný obraz mozek jednodušeji rozpozná a zaostří. Jinak řečeno, se při cvičení Váš mozek znovu učí jak zaostřit, na danou vzdálenost potřebuje však jen 1/3 námahy, což Vaše oči zvládnou.

Výsledek je takový, pokud pravidelně cvičíte, že mozek, oční svaly a oko pracují výkonněji dohromady a zaostřovací schopnost Vašich očí se stává více flexibilní.

Protože Originálně Děrované Brýle dělají zaostřování jednodušší o 2/3 , mohou je používat s úspěchem i normálně vidící lidé pro potlačení oční únavy a bolestí hlavy z práce na počítači, či jiné dlouhodobé práce na blízko, unavující zrak.

Tyto brýle lze s nadsázkou nazvat činkami pro oči.

Originálně Děrované Brýle nejsou zdravotnickým prostředkem podle zákona 336/2004 Sb.KKP.cz
copyright © 2016